Pielęgnacja różnych rodzajów tkanin

Pielęgnacja różnych rodzajów tkanin Textil Min proczysto.pl

Istnieje wiele sposobów pielęgnacji mebli tapicerowanych. Pielęgnacja mebli powinna rozpocząć się od pierwszego dnia jej zakupu, aby meble pozostały piękne i wygodne. Do każdego materiału obiciowego, takiego jak flok, skóra, welur, chenille lub zamsz, możesz wybrać produkty do pielęgnacji.

  • Flok – praktyczny i przyjemny w dotyku materiał. Dla pielęgnacji floku wystarczy regularnie wycierać go miękką ściereczką lub odkurzać. Warto pamiętać o jednym szczególe, nie można używać środków chemicznych.
  • Skóra jest praktycznym i łatwym w użyciu materiałem, najważniejsze w pielęgnacji skóry jest ciągłe utrzymywanie jej wilgotności. Wystarczy regularnie wycierać ją słabym roztworem octu i wódki. Warto również pamiętać, aby promienie słoneczne nie padały na skórę.
  • Welur jest bardzo przyjemną w dotyku tkaniną; można go prać w niskiej temperaturze; po wyschnięciu materiał nie wymaga prasowania.
  • Chenille – gęsty, odporny materiał, nie rozciąga się i dobrze leży na meblach, aby usunąć plamy, wystarczy zmyć wodą z mydłem i osuszyć powierzchnię ręcznikiem.

Niestety, z powodu nieostrożnego obchodzenia się z meblami mogą wystąpić plamy trudne do usunięcia, wtedy wskazówki pielęgnacyjne mogą nie wystarczyć.
W takim przypadku najprostszym rozwiązaniem jest użycie detergentów. Obecnie jest duży wybór środków do usuwania plam z powierzchni mebli tapicerowanych. Jednocześnie należy dokładnie przestrzegać załączonych instrukcji, w przeciwnym razie nieprzestrzeganie zasad może uszkodzić powierzchni mebli.

Ogólnie najważniejsza rada jest taka, że im szybciej zacząć usuwać powstałą plamę, tym większe są szanse na jej usunięcie.

Zapobieganie czyszczeniu mebli tapicerowanych zaczyna się od ich wyboru, jasne kolory i delikatne tkaniny wymagają więcej uwagi, więc jeśli masz w domu dzieci lub zwierzęta, lepiej powstrzymać się od zakupu takich mebli.

Jeśli meble są czyszczone na mokro, pamiętaj, że powinny wyschnąć naturalnie.

Zamów czyszczenie tapicerki meblowej i pranie wykładzin i dywanów

Udostępnij:

Facebook
Twitter
LinkedIn

Powiązane posty