Ozonowanie – Dezynfekcja na czasie

Ozon proczysto.pl

Czym jest ozonowanie? Aby odpowiedzieć na to pytanie, musimy najpierw zrozumieć czym jest ozon. Ozon to jedna z odmian tlenu o bardzo silnych właściwościach aseptycznych. Stosuje się go na szeroką skalę w celu pozbycia się drobnoustrojów chorobotwórczych, takich jak bakterie, wirusy (o koronawirusie za chwilę) oraz grzyby.

NA SZEROKĄ SKALĘ CZYLI GDZIE?

Wszędzie, gdzie wymagane jest odkażanie. Metoda ta jest na tyle skuteczna, że od dawna wykorzystuje się ją do odkażania szpitali, przychodni, gabinetów lekarskich, magazynów oraz miejsc użyteczności publicznej. Nie ma żadnych przeciwwskazań do stosowania jej w mieszkaniach, należy jednak pamiętać, że ozonowanie bez udziału specjalistów nie jest możliwe, ponieważ ozon w zbyt dużych stężeniach jest substancją toksyczną.

CZYLI OZON SŁUŻY DO ODKAŻANIA?

Zgadza się. Ozon wykorzystywany jest do odkażania pomieszczeń z bakterii, wirusów oraz grzybów. Zapewnia on nie tylko sterylizację, lecz także zwalcza astmę i alergie powodowane m.in. przez unoszące się w powietrzu alergeny, takie jak pleśń. Ponadto usuwa nieprzyjemne zapachy z otoczenia, takie jak dym papierosowy czy zgnilizna.

A CZY OZON MOŻE SŁUŻYĆ DO WALKI Z KORONAWIRUSEM?

Wiele wskazuje na to, że tak. Ozonowanie jest jedną z najskuteczniejszych metod stosowanych do dezynfekcji wszelkich miejsc użyteczności publicznej – łącznie z wnętrzami autobusów i taksówek. Można śmiało skorzystać z tej metody, jeżeli zależy nam na pełnej sterylizacji otoczenia.

ILE TRWA OZONOWANIE? CZY TRZEBA SIĘ PRZEPROWADZIĆ NA CZAS JEGO TRWANIA?

Na ogół proces ten trwa ok. 1,5 godziny, ale wszystko zależy od tego, w jakim stanie znajduje się wnętrze. Tylko w skrajnych przypadkach ozonowanie wymaga wyprowadzenia się z mieszkania. Należy jednak pamiętać, że w czasie jego przeprowadzania nie wolno przebywać w ozonowanym pomieszczeniu. Powinno się z niego usunąć rośliny, terraria, akwaria oraz wartościowe przedmioty, aby uchronić je przed nadmiernym utlenieniem. Pomieszczenie to należy również odpowiednio uszczelnić, a pod koniec wywietrzyć do momentu, w którym stężenie ozonu przestanie być zbyt wysokie, ale o to zadbają już specjaliści z firmą piorąca ProCzysto.

Udostępnij:

Facebook
Twitter
LinkedIn

Powiązane posty