Jak usunąć krew z dywanu?

Onb Rc proczysto.pl

Drobne skaleczenia zdarzają się notorycznie więc plama krwi na tapicerce czy dywanie nie należy do rzadkości. Podobnie jak plamy z czerwonego wina i kawy, krew — świeża czy zaschnięta – może być trudna do usunięcia. Firma piorąca proCzysto podpowiada, jak usunąć krew z dywanu i wykonać pranie wykładzin, w zależności od środków, którymi dysponujesz w swoim domu.

Wybierz jedną z tych wypróbowanych i przetestowanych metod. Wszystkie są równie skuteczne, nawet jeśli masz do czynienia z zaschniętą plamą krwi.

Jak usunąć krew z dywanu?

Podobnie jak większość innych plam, najlepiej rozpocząć czyszczenie krwi tak szybko, jak to możliwe. Ale jeśli z jakiegoś powodu czyszczenie opóźnia się, nie wszystko stracone: możesz nadal stosować te same metody czyszczenia – jedynie z nieco większym wysiłkiem.

Jeśli plama wyschła, delikatnie pocieraj ją miękką szczotką, aby rozbić osad.

Wymieszaj jedną łyżkę stołową bezzapachowego płynu do mycia rąk z dwoma filiżankami zimnej wody. Używając czystej białej szmatki, wytrzyj plamę roztworem detergentu.

Osusz, aż ciecz zostanie całkowicie wchłonięta. Powtarzaj tę czynność, aż plama zniknie, a następnie przetrzyj miejsce zimną wodą i dokładnie osusz.

Jeśli plamka nadal pozostaje, zmieszaj jedną łyżkę amoniaku (nigdy nie mieszaj wybielacza chlorowego i amoniaku, ponieważ powstałe opary są niebezpieczne) z 1/2 szklanki ciepłej wody. Pokryj plamę roztworem, aż ciecz zostanie wchłonięta. Pocieraj gąbką z zimną wodą i osusz.

Woda utleniona.

Zamiast polegać na środkach czyszczących ze spiżarni, takich jak ocet i soda oczyszczona, zajrzyj się do apteczki!

Zasady postępowania:

Zrób test z wodą utlenioną w niewidocznym miejscu, aby upewnić się, że nie zmieni ona koloru dywanu.

Jeśli nie zauważysz żadnych zmian koloru, zanurz wacik w wodzie utlenionej i ostrożnie nałóż na plamę.

Przetrzyj wilgotną szmatką i wysusz.

Jeśli wolisz korzystać ze specjalnych środków czyszczących, proCzysto jest twoim przyjacielem. Nalej zimnej gazowanej wody na świeżą plamę i zadzwoń do proCzysto. Firma piorąca proCzysto oferuje profesjonalne pranie wykładzin i czyszczenie dywanów. Nasi specjaliści szybko i skutecznie wyczyszczą dywan i meble z plam.

Jeśli masz do czynienia z innymi zanieczyszczeniami, w podobny sposób możesz usunąć plamy po czerwonym winie, kawie czy przekąskach dla zwierząt domowych.

 

Udostępnij:

Facebook
Twitter
LinkedIn

Powiązane posty