Czyszczenie tapicerki meblowej dla bezpieczeństwa w domu

Czyszczenie tapicerki meblowej dla bezpieczeństwa w domu Kanapa Blog Min proczysto.pl

Meble szafkowe można czyścić poprzez usuwanie kurzu z ich powierzchni, meble tapicerowane, z kolei, wymagają specjalnego czyszczenia. Dotyczy to szczególnie pokoi, w których jest dużo takich mebli: hoteli, biur, domów i mieszkań, w których przebywają małe dzieci i zwierzęta.

Meble tapicerowane są czyszczone za pomocą specjalnego sprzętu. To nie tylko pomaga utrzymać dobry wygląd, a ponadto czyszczenie tapicerki meblowej przedłuży okres użytkowania mebli.

Czyszczenie tapicerki meblowej ma kilka głównych etapów.

Należy usunąć kurz z powierzchni mebli.

Następnie nakłada się środek czyszczący. Środek czyszczący można nakładać na dwa sposoby: albo przez nakładanie piany, albo przez rozpylanie pod ciśnieniem. Produkt powinien mieć specjalną temperaturę. Zgodnie z technologią środek czyszczący musi działać przez pewien czas.

Następnie należy spłukać czystą wodą. Czas płukania zależy od czystości wody- trzeba płukać aż będzie absolutnie czysta. Tapicerka meblowa może wyschnąć naturalnie, to znaczy, że nie trzeba je specjalnie suszyć. Suszenie trwa 4-8 godzin, w zależności od rodzaju tkaniny i materiałów wewnętrznych. Tapicerka z włókien naturalnych schnie znacznie dłużej niż tapicerka z włókien syntetycznych.

Po takim czyszczeniu szkodliwe bakterie nie pozostaną na tapicerce meblowej. A meble będą absolutnie bezpieczne.

Potrzebujesz profesjonalne pranie tapicerki meblowej czy kanapy? 

Wyceń i zamów usługi firmy piorąca proCzysto

Udostępnij:

Facebook
Twitter
LinkedIn

Powiązane posty