Pranie tapicerki meblowej – metoda ekstrakcyjna

Kanapa-tlo

Trudność w czyszczeniu mebli tapicerowanych wynika z różnorodności materiałów tapicerskich o różnych właściwościach, mnóstwa różnych materiałów, które są w ścisłym kontakcie ze sobą,
braku możliwości, w wielu przypadkach, określenia rodzaju tapicerki i wypełniacza, obecności elementów dekoracyjnych i inkrustacji.

Jeśli prawidłowo zidentyfikować wszystkie powyższe czynniki, znać ich właściwości i cechy, można dobrać odpowiednią metodę czyszczenia mebli. Przedstawiamy kilka podstawowych technologii czyszczenia tapicerki:
– Pranie ekstrakcyjne;
– Czyszczenie pianą;
– Czyszczenie parą;

Dzisiaj porozmawiamy o metodzie prania ekstrakcyjnego.

Technologia metody ekstrakcyjnej.

Czyszczenie tapicerki meblowej odbywa się przy pomocy specjalnego sprzętu zwanego ekstraktorem oraz profesjonalnych środków czyszczących. Samo urządzenie jest potężnym, ale kompaktowym odkurzaczem wyposażonym w specjalną dyszę. Detergent jest dostarczany jednym wężem, a w tym samym czasie zużyty roztwór jest usuwany z włókien tapicerki przez drugi wąż.

 

Pranie tapicerki meblowej – metoda ekstrakcyjna Cleaning Step proczysto.pl

1. Wstępne naniesienie środka czyszczącego. Detergent, rozpuszczony w ciepłej wodzie, jest pod ciśnieniem rozpylany na dywan lub tapicerkę. Woda jest podgrzewana do temperatury akceptowalnej dla danego typu tkaniny, która ma być poddana obróbce. Temperatura nieprzekraczająca 40º dla włókien naturalnych i mieszanych, do 65º dla włókien syntetycznych.

Pranie tapicerki meblowej – metoda ekstrakcyjna Cleaning Step proczysto.pl

2. Reakcja chemiczna. Detergent rozpuszcza i ” wykopuje” wszystkie rodzaje zanieczyszczenia na powierzchnie.

Pranie tapicerki meblowej – metoda ekstrakcyjna Cleaning Step proczysto.pl
3. Ekstrakcja (odsysanie) zużytego roztworu. Brud i resztki nieczystosci są usuwane w calosci z tapicerki. Siła ssania jest tak duża, że tkanina pozostaje prawie sucha, ale warto tez wciac pod uwage, ze czas calkowitego dosuszania mebli moze wyniesc ok. 8-10 godzin, przy temperaturze pokojowej w zaleznosci od stopnia zabrudzenia.

Pozostałe po czyszczeniu, trudne do usunięcia plamy są poddawane działaniu specjalnych reagentów chemicznych. Zatluszczone podłokietniki i oparcie mebli tapicerowanych lub zdeptane powierzchnie wykładziny są czyszczone ręcznie szczotkami lub maszyną tarczowo-obrotową.

Następnie dywan lub tapicerkę spłukuje się czystą wodą, aby całkowicie usunąć resztki detergentu i dosusza się je w temperaturze pokojowej przez 8-10 godzin.

Pranie tapicerki meblowej – metoda ekstrakcyjna Kanapa Przed Po proczysto.pl

Zaletą czyszczenia na mokro jest głębokie oczyszczenie produktów, gdy cząsteczki brudu są chemicznie rozpuszczane i „wyciągane” z głębi tkaniny. Dywany lub meble tapicerowane zabrudzone przez dzieci, zwierzęta domowe, różne barwniki lub substancje zapachowe powracają do swojej pierwotnej czystości i świeżości.
Wystarczy wykonywać ten zabieg 3-4 razy w roku – a Twój dom będzie zawsze czysty i komfortowy.

Metoda prania tapicerki meblowej na mokro w domu jest jedną z najskuteczniejszych i najbardziej popularnych usług czyszczenia. Jego wygoda polega na tym, że nieporęczne meble można bardzo szybko wyczyścić na miejscu. Ponadto, wynikiem działania ekstraktora jest absolutna czystość i świeżość każdego mebla.

Reasumując, firma piorąca proCzysto używa tylko i wyłącznie technologie prania ekstrakcyjnego ze względu na jej skuteczność oraz nieporównywalną wygodę dla klienta.

Sprawdź nasze ceny Cennik prania tapicerki meblowej

 

 

Udostępnij:

Facebook
Twitter
LinkedIn

Powiązane posty